11.02.2007 - ÚSPĚŠNÝ DEN PRO CHOVATELSKOU STANICI BOHEMIA MAESTRO


V neděli dne 11.2.2007 se konala v Brně XV.mezinárodní výstava psů všech plemen CACIB-FCI. Vzhledem k tomu, že tibetské španěly měl posuzovat rozhodčí a zároveň i chovatel tibeťáků pán Peer Primož ze Slovinska, mnoho zdejších chovatelů bylo zvědavo na jeho posuzování.

Na tuto výstavu bylo přihlášeno celkem 31 tibeťáčků. Někdo dojel někdo ne, nicméně díky tak velkému počtu (jak na tibetské španěly) vystavovatelů se vytvořila kolem kruhu výborná atmosféra. Za naši chovatelskou stanici Bohemia Maestro ve třídě otevřené se předváděl pejsek , který je naší chovatelské stanici zapůjčen z Norska – YOTISHA‘S JHIWAS BOY. V této skupině bylo posuzováno pět tibeťáčků , takže BOY měl silnou konkurenci. V užším výběru na prvním místě a zároveň titul čekatele národního šampióna krásy CAC získal CARTOON COLOR OF LOLLIPOP ( Toníček). Náš Boy si vybojoval krásné druhé místo a titul res. CAC. Myslíme si, že Boy v takové konkurenci dopadl velmi dobře.

 

ICH.ACHTAJ BOHEMIA MAESTROVe třídě Vítězů jsme měli v ohni naše žhavé želízsko - ACHTAJE BOHEMIA MAESTRO. V silné konkurenci této kategorie mezi čtyřmi tibeťáky ACHTAJ získal titul CAC a následně v dramatickém souboji mezi ACHTAJEM BOHEMIA MAESTRO, jeho synem GANESA BEDIGEBU a CARTOON COLOR OF LOLLIPOP získal ocenění CACIB.

V soutěži o nejkrásnějšího psa plemene pak ACHTAJ porazil mladého juniora YOTISHA’S X-MAN (Brokolice) a vítěznou fenu VASUKI JANNOCK’S čímž získal ocenění BOB.

V závěrečných soutěžích, po dlouhém čekání na skupinu IX. FCI jsme se konečně dočkali. Tuto skupinu opět posuzoval pán Peer Primož. Zřejmě díky tomu, že sám je chovatelem tibetských španělů, dovedl ocenit jinak jinými rozhodčími opomíjeného tibeťáka, čímž náš ACHTAJ BOHEMIA MAESTRO se dostál na stupínek vítězů, na který se málokterý tibeťáček dostane, vyhrál IX. skupinu a završil tak grandiózní vítězství oceněním BIG.

Díky tomuto vítězství ACHTAJ postoupil a bojoval o nejkrásnějšího psa dne výstavy. Jeho soupeři byli: z II. skupiny anglický buldog a z V. skupiny trpasličí špic. Nejkrásnějšího psa dne vyhrál ANGLICKÝ BULDOG.

 

JSME VELICE PYŠNÍ NA NAŠEHO ŠAMPIÓNA A VÍTĚZE IX. SKUPINY ICH.ACHTAJE BOHEMIA MAESTRO.


Chov. stan.BOHEMIA MAESTRO

Manželé Królovi

tel.: +420 596 015 518

mobil: +420 728 347 155

e-mail: info@bohemiamaestro.com

URL: www.bohemiamaestro.com