03.10.2010 - PRVNÍ ČESKÝ TIBEŤÁK, KTERÝ ZÍSKAL TITUL EVROPSKÝ VÍTĚZ


Ve dnech 30.09-03.10.2010 v Slovinském CELJE pod záštitou FCI a Kinološka zveza Slovenie se konala Evropská výstava EUROPEAN DOGSHOW 2010

Na této významné výstavě C.I.B. Achtaj Bohemia Maestro získal titul EVROPSKÝ VÍTĚZ. Tento titul se o to víc cení, že ho ve svých sedmi letech získal černý tibeťák, pocházející z linie Leopoldo. Jeho matkou je skvělá fenka Ch.Waling Modrá písnička z chovu paní Dlabolové.


Achtaj tímto jedinečným titulem dokázal, že je výjimečným, skvělým, úspěšným a typickým představitelem svého plemene, který jako jediný tibeťáček českého chovu se může zaslouženě pyšnit tímto prestižním titulem.

 

ACHTAJ BOHEMIA MAESTRO
 

C.I.B. Achtaj Bohemia Maestro je psem, který ve své výstavní kariéře získal titul klubového šampióna, titul šampión a grandšampión České a Slovenské republiky, šampión Polska, Rakouska, Slovinska. Splnil podmínky pro udělení titulu šampión Maďarska, Německa-VDH a KTR,

Je čtyřnásobným Klubovým vítězem (ČR), dvojnásobným Klubovým vítězem (SK), Jako jediný český tibeťák získal na mezinárodní výstavě psů první místo v 9. skupině BIG-FCI. Na slovenské klubové výstavě v roce 2008 získal 2. místo BIS.

Pravidelně úspěšně prezentoval český chov na speciálních evropských výstavách TDE, kdy v roce 2005 na Tibet Dog Europe Hallabrum získal V1, CAC, Tibet Dog Europe v Mariboru 2006 získal - V1 CAC, SKAR, BOB, na loňské výstavě Tibet Dog Europe Bratislava - V2, res.CAC a letos na Tibet Dog Europe Celje 2010 – V1, CAC.

Úspěšně se rovněž účastnil na evropských a světových výstavách pořádaných FCI.

Celkem získal 46 x BOB, 33 x CACIB, 11 x res.CACIB, 71 x CAC, 10 x res.CAC a 8 x CAJC

 

ACHTAJ BOHEMIA MAESTRO

Naše chovatelská stanice Bohemia Maestro po osmi letech svého působení, je patřičně hrdá, že přes veškerá výstavní úskalí u nás jsme dovedli jednoho ze svých tibetáčků k metě nejvyšší, a tou je prestižní titul EVROPSKÝ VÍTĚZ 2010.

Moc rádi bychom poděkovali paní Martě Dlabolové za její práci v chovu tibetského španěla, kdy díky jejího přičinění linie Leopoldo byla a je přínosem nejen v českém chovu.

Chovatelská stanice Bohemia Maestro